Od najmłodszych lat fascynowały nas zagadnienia związane ze sztuką. Poszukiwanie piękna i zrozumienie zasad estetyki w otaczającym nas środowisku, nadało sens naszym decyzjom i wyborom drogi życiowej.

Agata:

Od dziecka można było zobaczyć mnie w stercie papierów z nożyczkami lub kredkami w ręku. Zwykłe przedmioty, kawałki drewna, w mojej wyobraźni stawały się najróżniejszymi postaciami, zwierzątkami.
Z piasku lub klocków tworzyłam budynki, a nawet całe miasta.
W szkole podstawowej zdobywałam liczne nagrody w konkursach plastycznych, co utwierdziło mnie w przekonaniu, że mój przyszły zawód powinien dawać mi możliwość pracy twórczej.
Wybór był dla mnie prosty – Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni – Orłowie - czas spędzony na nauce w tej szkole to czas na zdobywania wielu praktycznych umiejętności, wspaniała przygoda dająca wiele możliwości rozwoju. Później Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Wydział Architektury i Wzornictwa. Kolejny etap zdobywania wiedzy.

Agnieszka:

Wzrastałam w domu, w którym sztuka od najmłodszych lat kształtowała moją osobowość. Dzięki moim rodzicom, a w szczególności tacie Tomaszowi - artyście, projektantowi - kontakt ze sztuką był dla mnie codziennością.
Początkowo mieszkaliśmy w akademiku studenckim ASP, tam w wieku 2 lat już tworzyłam na korytarzach swoje pierwsze malowidła ścienne. Jako dziecko uwielbiałam kleić z plasteliny. Efektem moich zainteresowań, było zdanie egzaminów na wydział rzeźby w Gdańsku, na jednym z pierwszych miejsc. Jednak stały kontakt z pracownią architektoniczną mojego ojca, rozwija moje zainteresowanie w tej dziedzinie i dlatego zmieniam kierunek na architekturę wnętrz.
Ponadto maluję, zajmuję się fotografią, hobbistycznie wykonuję biżuterię. Doskonalę swoje umiejętności w różnych dziedzinach sztuki.

 

Akademię kończyłyśmy razem.
Poznałyśmy się lepiej na obronie dyplomu, miałyśmy termin tego samego dnia.
Można powiedzieć, że od tego dnia tworzymy już nierozerwalny zespół.
Od 2004 roku wykonujemy razem projekty, głównie związane z architekturą wnętrz.
Pracując w zespole doskonale się uzupełniamy, uczymy się kompromisów, co pomaga nam w projektowaniu wnętrz dostosowanych do potrzeb konkretnych osób.
Nasze wykształcenie pozwala nam podejmować się zadań związanych z grafiką, wzornictwem, scenografią, malarstwem i rzeźbą. Nie są nam obce zagadnienia z historii sztuki. Jesteśmy otwarte na projektowanie w wielu stylach, z zachowaniem zasad każdego z nich.
Nasze projekty wykonujemy łącząc tradycyjne sposoby pracy tj. wykonywanie makiet, rysunków odręcznych, kolaży z profesjonalnymi rysunkami technicznymi i wizualizacjami komputerowymi.
Wykonujemy projekty wnętrz przestrzeni publicznych, prywatnych mieszkań, małych form przestrzennych oraz wnętrz jednostek pływających. Staramy się rozwijać na wielu polach artystycznych.
Angażujemy się w cały proces projektu od jego powstania aż do realizacji.
Nasze studio współpracuje z ekipami wykonawczymi oraz z artystami.
Siedzibę mamy w Sopocie, jednak nie ograniczamy się tylko do rynku lokalnego.

Copyright: Agata Cwenar © 2011 All rights reservered

­ Cwenar i Glaza architekt wnętrz wykonuje najnowocześniejsze rozwiązania oraz swiatlo Gdynia kuchnie wykonany z żeliwo oraz fotografia